Header Ads

Hasret sözleri

Sözname'nin duygu yüklü hasret sözleri sayfasına hoş geldiniz. Sevgiliye gönderilecek en güzel hasret ve özlem sözleri ile mesajları bu sayfamızda yer alıyor.

Hasret sözleri

Bazen bir dakika bir güne bedeldir. Zamanın değerli olduğu tek şey senin benim yanımda olduğun anlardır.

Kalbim beklenmedik yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşünü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi hayallerdeysen gel, çünkü gülüşünü çok özledim.

Beklemek güzeldir dönecekse beklenen... Özlemek güzeldir özlüyorsa özlenen.

Özlediğim ne sensin ne başkası. Özlediğim gerçekten hissetmeden bana seni seviyorum demeyecek biri.

Yaşam özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz. Unutma sevmek daima birlikte olmak değildir. Sen olmadığında da seni kalpte yaşatabilmektir.

Balıkların sevgisini bilir misin? Birbirlerine dokunmazlar ama sevgilerini her daim kalplerinde hissederler. Şimdi sana dokunamıyorum ama sen benim hep kalbimdesin.

Telefondaki sessiz nefesine, sıcak gülümsemelerine, karşımda oturup bana bakmana hasret kaldım. İnan seni inanılmaz özledim.

Sen seni özleyenin özleminden habersiz özlenmektesin, sen var ya sen özlenenlerin içinde en çok özlenensin.

Kaybetme korkusu içimdeyken bekle diyorsun döneceğim bir gün. Vücut beklemesine bekler, çünkü elden bir şey gelmiyor, ama kalp kan ağlıyor sensiz geçen her gün.

Hasret sözleri

Seni kalbimden atabilsem atamıyorum, seni gözlerimden silebilsem silmemiyorum. Sensizlik acısına dayanamıyorum. Dönersin diye koştum pencereye. Ama yine yoksun yok yok...

Selam hüzün adası, ben duygu gemisi. Gecenin karanlığında yaklaştım limanına. Yüküm mutluluktu. Dinle bak ne diyor bu ses: Özledim seni biricik aşkım.

Dünya ayrılık üzerine kurulmuş, yaprak düşer ayrılır daldan, damla ayrılır buluttan, seviyorum derken de ayrılır sözler dudaktan.

Yalnızlık bekleyenlerin, umut bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, gülümseme dudakların, sen ise yalnızca benimsin bir tanem.

Bugün seni dünden çok yarından az seviyorum.

Yapraklar sararıp düşerken yere, o güzel gözlerinle bak göklere, her gün istemem senede bir kere adımı anmayı unutma.

Kış baharı özlüyor bense seni. Toprak suya hasret bense sana. Acımasız bu dünyanın her şeyi yalan, sevgisiz bir hayat. Buna mecburuz.

Neden bu kadar zor seni sevmek ve bulamamak, istedikçe uzaklaşmak, düşündükçe unutmak. Neden bu kadar zor seni sevdiğim halde söyleyememek, hep bir şeyler saklamak, sana sahip olacağım yerde seni kaybetmek.

Başını göğsüme koyup yattığında bir tek düşmanım vardı, geçip, gidip, bitecek olan zaman.

Bir çiçeğim vardı adını aşk koydum kopardılar, bir çiçeğim vardı adını sevgi koydum soldurdular, yine bir çiçeğim var adını hasret koydum ne koparan var ne solduran.

Aşkına tutulup göz yaşı döken, sensizlik acısını yıllarca çeken, her an aşkından boynunu büken, o benim gönlümdür. Al bu da gönlüm.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde ne de sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp bulamamaktır.

Ellerini tutmaktan değil bir gün bırakmaktan korkuyorum, acı çekmekten ağlamaktan değil seni kırmaktan korkuyorum, sen benim tek sevdiğimsin. Ben sensizlikten korkuyorum.

Eğer hayat bir gün bize oyun oynayıp seni benden alıp başkasının kollarına atarsa, seni dansa kaldıracak ilk müzik cenaze marşım olsun canım.

Eğer canın sıkılırsa, gece her zamankinden daha karanlık görünürse gözlerine, gökyüzüne bak ve sabahı düşün, inan ki sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Bir tabancam olsaydı kaybetmeyi sırtından, yalnızlığı kalbinden, sensizliği tam alnının ortasından vururdum.

Artık bulutlara yazıyorum sana olan sevgimi, yağmurlar yağdığında anlarsın sana olan sevgimi.

Bana dünya yuvarlak demiştin, dediğin doğruysa niye geri dönmedin çiçeğim.

Al hanceri sapla kalbime, kalbim kana bulansın, ama çok derine gitme çünkü orada sen varsın.

Gözlerdesin, dillerdesin, yarım başka ellerdesin, benden uzak olsan bile, sen benim kalbimdesin.

Bu gece yağmurla birlikte gözyaşlarım akıyor ve adını yazıyor sensizlikle kıvrılan yollara. Süzülen her damlada sen vardın ve yine sen varsın gecenin en karanlık anında. O doyasıya bakamadığım gözlerinin içinde bir gülümsemenden gül açsaydı yanaklarında yetmez miydi? Bir bakışın bir ömre değmez miydi sevdiğim?

Bir gün ayrılacağım için sevseydim seni, adını kalbime değil, güneş çıktığında pencereden silinen buhara yazardım.

Fırtınalar insanların denizi sevmesine engel olamaz birtanem.

Hayatta hiçbir şey ilk aşkın yerini alamaz, insan sevse de ilk aşk unutulmaz.

Eğer sen bana gözlerinle değil kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi kısa sürede anlardın.

Biri var uzakta ağlıyor, biri var uzakta sen özlüyor, biri var uzakta seni sensiz yaşamaktan korkuyor. Bir var uzakta seni çok ama çok seviyor.

Düşen her yağmur damlası sana olan sevgimi hatırlatsın birtanem.

Biraz seni tanıyorlar biraz da beni ama ne biliyorlar bu delinin seni deli gibi sevdiğini.

Bu dünyada sevme, seversen hasret çektirme, çünkü seven sevilmez, sevilen de kıymet bilmez.

Dünyan öyle kararsın ki gözlerini aydınlatan tek ışık gözlerim olsun.

Canı cananı için sevse cananı sever, canı için kim ki cananı sever canı sever.

En güzel sabahlar senin olsun, sen buna layıksın, ömrün mutlulukla dolsun, eğer gün gelir de beni unutursan, inan hayatım canın sağ olsun.

Bir gece ay bana sordu: Neden seni bu kadar ağlatan birini sevdin? Aya baktım ve dedim: Sen hiç gökyüzünden vazgeçebilir misin?

Birlikte yaşayabileceğin biri ile değil, onsuz yaşayamayacağın biri ile birlikte ol. Geldiğinde boşluk dolduran biri ile değil gittiğinde yeri doldurulamayan biri ile birlikte ol.

Sevgi lapa lapa kar yağan bir günde dalın altında saklanan bembeyaz serçenin tüyünün yere düştüğünü karların arasında farkedebilmektir.

Yağmurlu bir günde yatağına yatıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin bütün güzellikler senin olsun canım.

Tatlı biri vardı sevilmeğe değer, güzel biri vardı görülmeye değer, iyi dostlar vardı özlemeye değer. Ama biri var ki canını vermeye değer. O da sensin canımın içi.

Bu gözler bu gözlerdeki sevgiyi görmeyen o gözleri çok seviyor, ama o gözlere bakan yabancı gözleri hiç sevmiyor. Gerekirse bu gözler o gözlerden yaş akıtır, ama sevdiğim o gözler yabancı gözlere hoş bakıyor. Bu yüzden de bu gözler çok üzgün ve her zaman yaşlı kalıyor.

Bir gün bana soracaksın... dünyayı mı çok seviyorsun beni mi? Ben diyeceğim dünyayı ve sen bana küseceksin... ama bilmeyeceksin benim dünyam sensin.

Ellerin uçurumun kenarında açan bir gül olsa ve sana dokunsam, düşüyorum diye değil, düşerken elin bırakmamaktan korkarım.

Bir his kaplarsa yüreğini, gözlerin bir yere takılıp kalırsa, kulakların çınlarsa, bir yerlerde özlendiğini bil.

Seviyorum ama kimi. Dünyanın en tatlı insanını. Nasıl mı? Anlatması mümkün olmayacak kadar.

Denizlerden kağıt, dalgalardan mürekkep, ağaçlardan kalem yaptım. Bir defa sana "seni seviyorum" yazmak için.

Sevdiğim günden beri her azabı gördüm, her acıya alıştım. Bir tek senin yokluğuna alışamadım. Şimdi hasretten acıdan başka bana bir şey vermediğini anlıyorum.

Kötülükler olmasaydı cehennem boş kalırdı, sen kalbimi kırmasaydın bu kalp sana feda olurdu. Seni sevmiştim.

Dün gökyüzüne bir avuç yıldız bıraktım, karanlığında aydınlığım olsun diye. Şimdi sensizliği kalbime bırakıyorum, ayrıldığımız yerden dönesin diye. Artık sıra sende. Gururu bir yere bırak. Pişmanlık içinde kıvrılan bu kalbime geri dön sevdiğim.

Vaktinden önce çiçek açmaz, rüzgarın yolu kapanmaz, bendeki sen bitmedikçe ya da bendeki ben ölmedikçe bu sevgim asla bitmez.

Sen dünyanın en güzel rüyasını görürken tanrının seni korumak için gönderdiği meleğin kanatları o kadar büyük olsun ki sana hiç kimse dokunamasın.

Bu gece ağlıyor ay sevip de kavuşamayanlar için, yıldızla şarkı söylüyor sevip de sevilmeyenler için. Bu gece ben de ağlıyorum özleyip de ulaşamadığım için.

Hüzün yıldızları parlıyor bu gece gökyüzünde, bu gece yine içim yanıyor, oturmuş seni düşünüp ağlıyorum. Seni, gidişini, sevişini, her şeyini özledim canım.

Layık olduğun yer seni kabul etmese bile, giydiğin gelinlik yerine kefen olsa bile, ardından gözyaşı dökenin olmasa bile, bekleme artık dönmem sana, gözyaşlarım dinmese bile.

Şehrin bensin sokaklarında yürürken, ben sensizliğin sokaklarında bir şehir kuruyorum kendime.

Usandım umutsuz yolunu gözlemekten, usandım tarla kuşunun sesinden, usandım bu kalpten kendimden, usandım durup durup seni özlemekten.

Ne zaman sağır bir ressam çimenlerin üstüne düşen gülün çıkardığı sesi resmedebilirse. İşte o zaman seni unutacağım.

Seni gördüğüm o günden beri kalbim perişan gönlüm bir deli.

Hayatta 4 yanlış yaptım. Doğmak, yaşamak, büyümek ve umutlara sığınmak. Bir tek doğrum var o da seni sevmek. Ama unuttum 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü.

Rüzgar özür dilese de... ne fayda... dal kırıldı bir kere...

Sen denizlerde bir damlasın, arayıp bulamadığım.

Kolay mı bir hasreti sensiz yaşamak? Kolay mı özlemini duymamak?

Acının umutları yok ettiği anda umutları yeniden canlandıracak bir sevgiye ihtiyaç duyarsan, hep o bildiğin adresteyim.

Nerdesin ey nazlı güneşim, ey güzel şafak. Anladım sensiz olmadı, olmuyor, olmayacak.

Bitmiş bir aşktan geriye sadece sevgi kalıntıları aldı bir de hayalin.

Güneş çoktan kayboldu gökyüzünden. Umutlarım yıkıldı yine. Yine başladı bu acı hasret.

Güllerin de ağladığı bir gün vardır.

Bir daha böyle sevecek olsam bir defada silerdim seni.

Nasıl başlamıştı bak nasıl bitti. En güzel duygular silindi gitti. Nasıl da sevmiştim biliyorsun seni. Doyamadım sevgilime.

Yalnızlığıma çaredir sevgin. Seni her şeyden çok sevdim. Hayallerimi seninle besledim. Yine de bırakıp gittin. Sevgi dolu kalbimi harabeye geçirdin.

Alışkın değilim sensiz kalmaya, ayrılığa, sesin soluğun olmayınca doğmaz güneş dünyama, sonsuza kadar unutma. Seni yalnız ölüm alır elimden.

Geldiğin zaman boşluk dolduran değil, gittiğin zaman yeri doldurulamayan aşkımsın benim.

Bırakma beni diye yalvardı. Dönmezsen dedim ama inanmadın. Dediğim oldu bak gördün mü? Ama çok yazık ki geç oldu. Sensizlikten öldüm ben.

Gerçek sevgi kötülük gördüğünde azalmayan ve iyilik gördüğünde çoğalmayandır.

Ayrılırken gözyaşlarımı yollarına bıraktım, gezdiğimiz yollara ışıklar saçtım, ezdiğin her toprağı suladım. Bir gün dönersen yolumu bul diye.

Gülü gülene,kalbini sevene ver. Aşkın hediyesini kıymetini bilene ver. Sev seni seveni, aşk nedir bileni. Hiç boşuna bekleme bırakıp seni gideni.

Keşke yalnızlığım kadar yanımda olsaydın. Keşke yalnızlığımda paylaştığımı senle paylaşsaydım. Keşke senin adın yalnızlık olsaydı. Ve ben daima yalnız kalsaydım.

Gece gündüz bitmeyen hasretinle yaşıyorum. Acaba bu hasret ne zaman bitecek birtanem.

Eğer kısmetime yazılmışsa sensiz olmak, ben senle yaşayıp kısmetsiz olmaya razıyım. Yeter ki sen yanımda ol.

2 yorum:

  1. Hepimizin kalbinde çözmek istediğimiz eski bir düğüm vardır.
    ― Michael Ondaatje

    YanıtlaSil
  2. beyaz geminle beni bu karanlık dünyamdan kaçıracağın günü bekliyorum sevgilim

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.