Header Ads

Dostluk sözleri

En güzel dostluk sözleri sözname sayfalarında. Beğendiğiniz dostluk mesajları ve sözlerini sizler de yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Dostluk sözleri

Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Sevgiler, aşklar yalan olsa da umurumda değil. Biz dostu unutmayız dost uzakta olsa da.

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce birer birer toplarsın, sonra tek tek denize atarsın. Ama bazılarını atmaya kıyamazsın. Sen işte o kıyamadıklarımdansın.

Başkalarına hak ettiklerinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin ya kendini mahvedersin.

Terkedenden alınacak en iyi intikam ona bomboş sevgisiz gözlerle bakmaktır.

İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse lamasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar. Ama onu öyle bir yerde sakla ki gerçekten arayan bulsun.

Dostlarınla öyle iyi geçin ki düşmanın olduklarında hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle geçin ki dost olduklarında yüzün kızarmasın.


Dostluk sözleri

Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız, saygının değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu sabahlarda mutlulukla geçireceğiniz bir hayat dilerim.

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir dostluktan asla vazgeçme. Ne eksik ne de fazlasını ara. Seni üzenle asla vakit geçirme.

Gülerken herkes sana bakar peki ya ağlarken? Kazandığında herkes ortak olmak ister. Peki ya kaybettiğinde? Öyle bir dost bul ki kendine kötü adam kapını çaldığında o da seninle birlikte kapıya baksın.

Mutluluğun peşinden koşma. Bırak mutluluk senin peşinden koşsun. Hayatta öyle mutlu ol ki gözünden akan her sevinç yaşı arayıp da bulamayanların adağı olsun.

Gün gelir yollarına kar yağar, çevreni hüzün bulutları kaplarsa, ne vakit bir dosta ihtiyacın olursa, dostun olabildiğim kadar buradayım.

Sen güldüğünde yanındakiler de gülerler. Ancak ağladığında yalnız ağlarsın. Öyle bir ağaca yaslan hiç bir zaman yıkılmasın. Öyle bir dost bul seni asla bırakmasın.

Dost bazen küçücük bir kuş bazen de var olmayan bir sevgilidir. Bazen saksıda olan bir çiçektir. Ama asıl dost seni senden çok sevendir.

Deniz derindir durulmaz. Dostluk sonsuzdur unutulmaz.

Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk ise sadık kalmayı bilenler içindir. Unutmadın unutma.

Yastık diye başını ateşe koyan, yatak diye yılanların üstüne yatan bir adam, güvendiği bir dostundan düşmanlık hisleri alan adamdan daha rahat uyur.

Dost vurulduğunda değil unutulduğunda ölürmüş. Biz dostlarımızı çiçekler gibi ellerimizde değil kurşun yarası gibi kalbimizde saklıyoruz.

Kilometrelerce uzaklarda olsa da dostluğumuz aynı semayı paylaştığımız süre boyunca dost kalacağız.

Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış. Yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bi melek ağlarmış. Yemin ederim bizim meleğimiz hiç ağlamayacak.

Akıllı bir adam can düşmanın olsa bile cahil bir dosttan iyidir.

Paylaşacak dostların yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir anlamı yoktur.

Eğer herkes dost sandığı kişilerin arkasından neler konuştuğunu duysaydı dünyada çok az dost kalırdı.

Dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir tarafından öteki tarafına saracak kadar uzundur.

Daima kendi menfaatini göz önüne alan kişiler hızla düşman kazanır.

Denedikten sonra dost olduğun kişiye sarıl ancak her ilk tanıştığın biriyle dost olma.

Bir dostun üzüntüsünü herkes paylaşır mutluluğunu ise ancak yüksek ruhlular paylaşır.

Değer verdiğin birisi sana değer vermiyorsa bırak kendi değeri ile kalsın.

Dost teklif eder düşman ise ısrar eder.

Açık yüreklilikle konuşan düşman gizli kapaklı işler çeviren dosttan iyidir.

Hiç kimse dost kaybedecek kadar zengin değildir.

1 yorum:

  1. Bu dünyada gerçek dostluğa kıyasla daha değerli bir şey yoktur. Thomas Aquinas

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.